Niecodziennik antytytoniowy

Szanowni Państwo

Od 15 listopada 2010r. obowiązuję w Polsce znowelizowana ustawa z dnia 9 listopada 1995r. „o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych”.

"Niecodziennik antytytoniowy" jest elementem prac prowadzonych w ramach programu wspierania samorządowej polityki w województwie pomorskim, celem wprowadzania miejsc wolnych od tytoniu, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oraz władzami miast Gdańska, Kartuz i Łeby.

Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Inicjatywy Bloomberga (w skład której wchodzą: Campaign for Tobacco Free Kids, Światowa Organizacja Zdrowia, Centers for Disease Control and Prevention Foundation, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health oraz World Lung Foundation).Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Artykuły z

Tytuł artykułu

Streszczenie

Źródło

Pomorza

„Szkoły wolne od dymu. Podręcznik z papierosem w tle”

Co zrobić, żeby uczniowie nie palili w szkolnej toalecie? Jak zmotywować do rzucenia nałogu nauczycieli? Porady znajdują się w podręczniku przygotowanym przez pomorskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych. Otrzymali go dyrektorzy kilkunastu gdańskich szkół

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,9324484,Szkoly_wolne_od_dymu__Podrecznik_z_papierosem_w_tle.html

 

„Walka z paleniem w szkołach”

Materiał filmowy przygotowany przez pomorska.tv

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/walka-z-paleniem-w-szkolach,9030170,1,klip.html#

Polski

„Na klatce można palić bez skrępowania, bo kar nie będzie”

Odpowiedź na temat poruszany w dziale „artykuł z Pomorza” w 2 niecodzienniku PTPZ:

Palenie tytoniu na klatkach schodowych nie jest zakazane nowymi przepisami antynikotynowymi - to interpretacja autorstwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort twierdzi, że nie jest to luka w prawie, a świadoma decyzja urzędników.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-na-klatce-mozna-palic-bez-skrepowania-bo-kar-nie-bedzie,nId,333244

 

„Kawiarniane ogródki a zakaz palenia”

Czy w kawiarnianych ogródkach można palić? To pytanie wraz z nadejściem wiosny, zadaje sobie pewnie wiele osób palących.

http://www.firma.egospodarka.pl/64270,Kawiarniane-ogrodki-a-zakaz-palenia,1,11,1.html

 

„Kary za palenie na UŚ”

Uniwersytet Śląski wprowadza kary za nielegalny dymek na jego terenie. Będą to prace społeczne na rzecz uczelni. Na długiej liście prac znajdują się: wycieranie podłóg, pranie wykładzin, odkurzanie, zamiatanie deptaków, mycie okien, plewienie trawników, zgarnianie liści i odśnieżanie, a także drobne remonty obiektów uczelnianych.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,9357912,Kary_za_palenie_na_US.html

Świata

„Australia straszy: będziesz palić, będziesz tak wyglądać”

Australia wypowiedziała wojnę palaczom. Po propozycji wprowadzenia surowych zasad reklamowania tytoniu, czas na terapię szokową. Opakowania papierosów mają zdobić szokujące zdjęcia skutków palenia tytoniu.

http://www.tvn24.pl/12691,1698614,0,1,australia-straszy-bedziesz-palic--bedziesz-tak-wygladac,wiadomosc.html