Otwarcie nowych sal do chemioterapii w Oddziale Dziennym Chemioterapii
czwartek, 17 listopada 2016 09:56

"Oficjalne otwarcie pododdziału dla chorych na raka piersi w Oddziale Dziennym Chemioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed odbyło się 15 listopada br. Oddział Dzienny Chemioterapii powiększył się o dwie nowocześnie wyposażone sale, zwiększając o około 30% ilość dostępnych łóżek dla pacjentów otrzymujących chemioterapię. Dodatkowo stworzona została przestrzenna, wyposażona m.in. w kuchenkę mikrofalową i telewizor poczekalnia dla wszystkich chorych.


Gości witali: kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii prof. Jacek Jassem oraz odpowiedzialna za tworzenie Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi dr Elżbieta Senkus-Konefka. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Uczelni, Szpitala oraz reprezentacja pacjentów. Przemówienia wygłosili rektor GUMed prof. Marcin Gruchała, dyrektor UCK mgr Ewa Książek-Bator oraz przedstawicielka fundacji OmeaLife. Obecni byli również lekarze z zaprzyjaźnionych klinik, którzy na co dzień biorą czynny udział w kompleksowej opiece nad chorymi na nowotwory piersi w ramach tzw. Breast Unitu.

Dodatkowo odbyły się warsztaty dla chorych na zaawansowanego raka piersi pod hasłem “Wykorzystaj czas na życie”. Zaprezentowano również film dokumentalny pt. “Chce mi się żyć” oraz przeprowadzono dla pacjentów szkolenia z wizażu i kaligrafii."


[źródło: www.gumed.edu.pl]