Komunikacja i parkowanie w rejonie UCK

Szanowni Państwo,

Pacjenci i odwiedzający, pracownicy i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego mogą korzystać z połączenia autobusowego. 1 września 2009 roku uruchomiona została nowa linia od przystanku SKM Gdańsk-Politechnika do Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz do UCK i dalej do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Połączenia obsługiwane są przez midibusy:

* linia 283 - w relacji: SKM Politechnika / Osiedle Niedźwiednik - kursy co ok. 40 min.

Także od dnia 1 września 2009 roku, aby umożliwić łatwiejsze parkowanie pacjentom i odwiedzającym, w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego została wprowadzona strefa płatnego parkowania.
Ze względu na toczące się inwestycje w obrębie Szpitala i dzisiejsze ograniczenia miejsc parkingowych dla pracowników i studentów, na razie służby miejskie nie planują uruchomienia parkometrów na ulicy Smoluchowskiego. Parkometry zostaną uruchomione jedynie w odcinku ul. M. Skłodowskiej-Curie i części ul. Dębinki przylegającej do budynków szpitalnych.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie ZTM w Gdańsku.