Aktualności
Liga Walki z Rakiem
czwartek, 17 listopada 2016 10:02

Z inicjatywy Pana Profesora Jacka Jassema, Kierownika Kliniki Onkologii i Radioterapii, powstała Polska Liga Walki z Rakiem. Jej celem jest "kreowanie energii społecznej oraz inicjowanie i wzmacnianie różnych inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania
i zwiększenia szans na wyleczenie i godne życie osób dotkniętych chorobą nowotworową. Czerpiąc z energii społecznej i wiedzy ekspertów, chcemy uczynić walkę z rakiem priorytetem polityki zdrowotnej w Polsce."

Więcej…
 
Otwarcie nowych sal do chemioterapii w Oddziale Dziennym Chemioterapii
czwartek, 17 listopada 2016 09:56

"Oficjalne otwarcie pododdziału dla chorych na raka piersi w Oddziale Dziennym Chemioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed odbyło się 15 listopada br. Oddział Dzienny Chemioterapii powiększył się o dwie nowocześnie wyposażone sale, zwiększając o około 30% ilość dostępnych łóżek dla pacjentów otrzymujących chemioterapię. Dodatkowo stworzona została przestrzenna, wyposażona m.in. w kuchenkę mikrofalową i telewizor poczekalnia dla wszystkich chorych.

Więcej…
 
Wiersz Taty naszego Małego Pacjenta :)
czwartek, 08 września 2016 11:59

"Teleradioterapia"

Teleradioterapia, choć trochę strasznie brzmi

nie musisz się obawiać, gdy wkroczysz za jej drzwi.

Tu sztab jest świetnych ludzi, którzy zajmą Tobą się

a całe naświetlanie będzie niczym krótki sen.


Teraz w skrócie moi Mili, czego myśmy doświadczyli.

Tomografia i rysunki, obliczenia i rachunki.

Mnóstwo ludzi, wielka akcja by powstała każda frakcja.

Wielki trud i ciężka praca, po to byś do zdrowia wracał.


Bardzo dziękujemy :)


 
Zespół ds. Wdrażania Strategii Walki z Rakiem
środa, 03 sierpnia 2016 10:10

Pan Profesor Jacek Jassem (Kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii) został wybrany na przewodniczącego Zespołu ds. Wdrażania Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024. Członkiem zespołu jest Pan Profesor Rafał Dziadziuszko (Koordynator Pracowni Teleradioterapii). Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej programu:

http://walkazrakiem.pl/

 
Poradnia Nowotworów Piersi
piątek, 06 maja 2016 11:33

Od kwietnia br. rozpoczęła działalność zintegrowana Poradnia Nowotworów Piersi. Do czasu stworzenia odpowiednich ram prawnych kompleksowej opieki nad chorymi na raka piersi poradnia będzie funkcjonować na bazie Poradni Onkologicznej i Poradni Chirurgii Onkologicznej;

Więcej…
 
Podziękowanie dla Pana Profesora Dziadziuszko
piątek, 01 kwietnia 2016 09:10

"(...) Miałam duże szczęście, że trafiłam do Pana Profesora i mogłam liczyć na bezinteresowną i najskuteczniejszą pomoc z Pana Profesora strony oraz zespołu. Panie Profesorze, jest Pan wspaniałym lekarzem i cudownym człowiekiem, który z pełnym oddaniem i zaangażowaniem podjął się mojego leczenia, oraz że miałam troskliwą opiekę w czasie leczenia.

Więcej…
 
List od Pacjentki
środa, 25 lutego 2015 12:29

W dniach 5-28 stycznia 2015 przechodziłam zabiegi teleradioterapeutyczne w UCK w pracowni onkologii i radioterapii w Gdańsku. Byłam mile zaskoczona przebiegiem tej terapii, atmosferą panującą na tym oddziale i podejściem do pacjentów.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8