Aktualności
Liga Walki z Rakiem

Z inicjatywy Pana Profesora Jacka Jassema, Kierownika Kliniki Onkologii i Radioterapii, powstała Polska Liga Walki z Rakiem. Jej celem jest "kreowanie energii społecznej oraz inicjowanie i wzmacnianie różnych inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania
i zwiększenia szans na wyleczenie i godne życie osób dotkniętych chorobą nowotworową. Czerpiąc z energii społecznej i wiedzy ekspertów, chcemy uczynić walkę z rakiem priorytetem polityki zdrowotnej w Polsce."

Więcej…
 
Otwarcie nowych sal do chemioterapii w Oddziale Dziennym Chemioterapii

"Oficjalne otwarcie pododdziału dla chorych na raka piersi w Oddziale Dziennym Chemioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed odbyło się 15 listopada br. Oddział Dzienny Chemioterapii powiększył się o dwie nowocześnie wyposażone sale, zwiększając o około 30% ilość dostępnych łóżek dla pacjentów otrzymujących chemioterapię. Dodatkowo stworzona została przestrzenna, wyposażona m.in. w kuchenkę mikrofalową i telewizor poczekalnia dla wszystkich chorych.

Więcej…
 
Wiersz Taty naszego Małego Pacjenta :)

"Teleradioterapia"

Teleradioterapia, choć trochę strasznie brzmi

nie musisz się obawiać, gdy wkroczysz za jej drzwi.

Tu sztab jest świetnych ludzi, którzy zajmą Tobą się

a całe naświetlanie będzie niczym krótki sen.


Teraz w skrócie moi Mili, czego myśmy doświadczyli.

Tomografia i rysunki, obliczenia i rachunki.

Mnóstwo ludzi, wielka akcja by powstała każda frakcja.

Wielki trud i ciężka praca, po to byś do zdrowia wracał.


Bardzo dziękujemy :)


 
Zespół ds. Wdrażania Strategii Walki z Rakiem

Pan Profesor Jacek Jassem (Kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii) został wybrany na przewodniczącego Zespołu ds. Wdrażania Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024. Członkiem zespołu jest Pan Profesor Rafał Dziadziuszko (Koordynator Pracowni Teleradioterapii). Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej programu:

http://walkazrakiem.pl/

 
Poradnia Nowotworów Piersi

Od kwietnia br. rozpoczęła działalność zintegrowana Poradnia Nowotworów Piersi. Do czasu stworzenia odpowiednich ram prawnych kompleksowej opieki nad chorymi na raka piersi poradnia będzie funkcjonować na bazie Poradni Onkologicznej i Poradni Chirurgii Onkologicznej;

Więcej…
 
Podziękowanie dla Pana Profesora Dziadziuszko

"(...) Miałam duże szczęście, że trafiłam do Pana Profesora i mogłam liczyć na bezinteresowną i najskuteczniejszą pomoc z Pana Profesora strony oraz zespołu. Panie Profesorze, jest Pan wspaniałym lekarzem i cudownym człowiekiem, który z pełnym oddaniem i zaangażowaniem podjął się mojego leczenia, oraz że miałam troskliwą opiekę w czasie leczenia.

Więcej…
 
List od Pacjentki

W dniach 5-28 stycznia 2015 przechodziłam zabiegi teleradioterapeutyczne w UCK w pracowni onkologii i radioterapii w Gdańsku. Byłam mile zaskoczona przebiegiem tej terapii, atmosferą panującą na tym oddziale i podejściem do pacjentów.

Więcej…
 
Kliniki GUMed w czołówce rankingu „Onkomapy”

„Onkomapa – przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych” jest projektem prowadzonym przez Fundację Onkologiczną Osób Młodych „Alivia”. Poprzez kwestionariusze wypełniane w Internecie lub przekazywane ankieterom, chorzy oraz ich rodziny dokonują wieloaspektowej oceny otrzymanych usług medycznych. Ocenie w skali 1-5 podlegają szczegółowe kwestie z zakresu opieki, organizacji i realizacji leczenia, wyposażenia ośrodka oraz przestrzegania praw pacjenta.

Więcej…
 
Podziękowanie

"...Dajcie nam swój czas najcenniejszy dar ze wszystkich..."


Pragnę złożyć na ręce prof. dr hab. Jacka Jassema

Kierownika/Ordynatora Kliniki Onkologii i Radioterapii UCK w Gdańsku


podziękowania dla całego Oddziału Kliniki Onkologii i Radioterapii UCK w Gdańsku za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa i nieustający uśmiech oraz bezgraniczną dobroć i danie mi szansy na powrót do zdrowia. Pragnę również życzyć dużo siły i cierpliwości do dalszej trudnej pracy, w tym wspaniałym ale jakże odpowiedzialnym zawodzie.


Wdzięczna Pacjentka

 
III miejsce w rankingu Onkomapa

Na stronie www.onkomapa.pl opublikowane zostały najnowsze wyniki przewodnika po placówkach onkologicznych w Polsce. Dzięki Państwa głosom nasza Klinika znalazła się na III miejscu w Polsce!

Onkomapa to projekt realizowany przez Fundację Onkologiczną Młodych Osób Alvia. Jej założeniem jest stworzenie przewodnika po placówkach onkologicznych w kraju.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5