Liga Walki z Rakiem
czwartek, 17 listopada 2016 10:02

Z inicjatywy Pana Profesora Jacka Jassema, Kierownika Kliniki Onkologii i Radioterapii, powstała Polska Liga Walki z Rakiem. Jej celem jest "kreowanie energii społecznej oraz inicjowanie i wzmacnianie różnych inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania
i zwiększenia szans na wyleczenie i godne życie osób dotkniętych chorobą nowotworową. Czerpiąc z energii społecznej i wiedzy ekspertów, chcemy uczynić walkę z rakiem priorytetem polityki zdrowotnej w Polsce."

Więcej…
 
Otwarcie nowych sal do chemioterapii w Oddziale Dziennym Chemioterapii
czwartek, 17 listopada 2016 09:56

"Oficjalne otwarcie pododdziału dla chorych na raka piersi w Oddziale Dziennym Chemioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed odbyło się 15 listopada br. Oddział Dzienny Chemioterapii powiększył się o dwie nowocześnie wyposażone sale, zwiększając o około 30% ilość dostępnych łóżek dla pacjentów otrzymujących chemioterapię. Dodatkowo stworzona została przestrzenna, wyposażona m.in. w kuchenkę mikrofalową i telewizor poczekalnia dla wszystkich chorych.

Więcej…
 

prof. Jacek Jassem - Kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii

Klinika prowadzi leczenie chorych na nowotwory złośliwe przy użyciu promieniowania jonizującego oraz leków przeciwnowotworowych. Należy do grupy ośrodków referencyjnych w dziedzinie radioterapii onkologicznej w Polsce.
W skład kliniki wchodzą dwa oddziały szpitalne i dzienny oddział chemioterapii (łącznie 61 łóżek), pracownia brachyterapii, pracownia teleradioterapii, poradnia onkologiczna oraz od 2005 roku pracownia tomokomputerowa. W ciągu roku otrzymuje tutaj leczenie ponad 5 tysięcy chorych, w tym większość w trybie ambulatoryjnym. Klinika posiada 40-rzędowy tomograf komputerowy i świadczy również usługi diagnostyczne w tej dziedzinie w liczbie około 2500 badań rocznie.

Więcej …

Niecodziennik antytytoniowy

"Niecodziennik antytytoniowy" jest elementem prac prowadzonych w ramach programu wspierania samorządowej polityki w województwie pomorskim, celem wprowadzania miejsc wolnych od tytoniu,

czytaj więcej...

Informacje dla pacjentów...

Specjalnie dla naszych Pacjentów stworzyliśmy Informator, który zawiera niezbędne informacje dotyczące przebiegu radioterapii w Klinice Onkologii i Radioterapii. Folder został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia „Gdańskiej Onkologii”.

Pobierz informator

Polityka jakości

1% Twojego podatku na SGO

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie "Gdańskiej Onkologii" posiada status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że mogą Państwo wesprzeć naszą organizację kwotą odpowiadającą wartości 1% podatku dochodowego.
Od 2007 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego.